Zalety hal modułowych

hale modułowe

HALE MODUŁOWE – GOTOWE ROZWIĄZANIA DLA HAL PRZEMYSŁOWYCH

Hale modułowe są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem przy inwestycjach związanych z magazynowaniem towarów, organizacją procesów produkcyjnych, powstawaniem hal handlowych czy np. hal warsztatowych. Przykładów zastosowań hal modułowych, inaczej znanych pod nazwami hale systemowe lub hale ZET, jest całe mnóstwo. Jednak właściwie co to są hale modułowe i czym się charakteryzują? Otóż hale modułowe, to hale o konstrukcji stalowej, które jak sama nazwa wskazuje, budowane są z gotowych modułów. Szkielet modułów stanowią zazwyczaj słupy i rygle wykonane z zimnogiętych profili, które łączone są za pomocą śrub i stalowych łączników. Cała konstrukcja jest ocynkowana, dzięki czemu staje się bardziej wytrzymała i odporna na korozję. Moduły hali są powtarzalne, stosunkowo lekkie, produkuje się je fabrycznie i dostarcza na miejsce docelowe, gdzie hala będzie montowana.

HALE MODUŁOWE DOSTOSOWANE DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB

Hale modułowe są gotowymi rozwiązaniami, jednak nie oznacza to, że jest to jedna hala do wyboru. Gotowym elementem są moduły, natomiast sama hala dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb inwestora, a konkretniej jej wymiary, rodzaj poszycia oraz wszelkie wyposażenie. Zazwyczaj do wyboru dostępne są określone szerokości hali, natomiast jej długość można kształtować dowolnie, najlepiej jako wielokrotności długości modułów. Z jednej strony halę można dostosowywać do indywidualnych potrzeb i oczekiwań, z drugiej zaś proces jej powstawania i montażu jest szybki, gdyż konstrukcja składa się z gotowych, zaprojektowanych i sprawdzonych wcześniej modułów. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić przede wszystkim czas, jak również koszty budowy takiej hali są niższe niż w przypadku projektowania i budowy hali stalowej od samego początku.

ZASTOSOWANIE STALOWYCH HAL MODUŁOWYCH

Zastosowanie stalowych hal modułowych jest bardzo szerokie i w zasadzie jest tożsame z zastosowaniem standardowych hal stalowych. Hale modułowe o różnych rozmiarach sprawdzają się doskonale jako hale przemysłowe, w tym hale produkcyjne i hale magazynowe. Swoje zastosowanie znajdują w rolnictwie, w handlu jako hale handlowe, wystawowe, mniejsze pawilony, sklepy wielkopowierzchniowe itp. Są też dobrym rozwiązaniem dla stacji kontroli pojazdów czy też różnego rodzaju warsztatów. To tak naprawdę ogólne zastosowanie hal modułowych, w zakres którego wchodzi wiele różnych obiektów wykorzystywanych we wszystkich branżach na rynku.

JAKIE ZALETY NIESIE ZA SOBĄ WYBÓR HALI MODUŁOWEJ

Podejmując decyzję o inwestycji w budowę hali przemysłowej jak i każdego innego obiektu należy przeanalizować wszystkie za i przeciw dostępnych na rynku rozwiązań w tym zakresie. Jeżeli poszukiwane rozwiązanie jest standardowe, mówiąc o konstrukcji, to hale modułowe będą idealnym wyborem. Przede wszystkim pozwolą zaoszczędzić czas i ograniczyć koszty powstania inwestycji. Modułowa budowa pozwala dostosować halę do indywidualnych potrzeb pod względem wymiarów, materiału, z którego są wykonane ściany i dach oraz elementów wyposażenia. Bardzo dużą zaletą jest możliwość jej późniejszej rozbudowy. Nawet jeżeli już na początku planowania inwestycji wiadomo, że docelowo potrzebna będzie duża hala, to na początku można postawić mniejszą (wystarczającą w danym momencie), a z czasem jak będzie to konieczne powiększyć halę o dodatkowe moduły. Elementy hali modułowej dostarczane są na plac budowy, a ich montaż jest na tyle łatwy i niewymagający specjalistycznych maszyn budowlanych, że inwestor sam decyduje czy będzie montował halę we własnym zakresie na podstawie dokumentacji dostarczonej od producenta czy ma to zrobić producent hali bądź inna wynajęta firma. Hale modułowe to rozwiązanie długookresowe, co więcej istnieje możliwość ich demontażu i montażu w innym miejscu.
Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą na halę modułową, zapraszamy do wypełnienie formularza wyceny hali modułowej.

Blog
Nasze ostatnie wpisy