Hale z płyty obornickiej

Hale z płyty obornickiej Stick Hale

CZYM SĄ HALE Z PŁYTY OBORNICKIEJ?

Mówiąc hale z płyty obornickiej, czyli inaczej hale z płyty warstwowej, rozumie się przede wszystkim hale o konstrukcji stalowej oraz dachu i ścianach pokrytych płytą obornicką. Płyta obornicka to nic innego jak płyta warstwowa, czyli element budowlany, który składa się z dwóch okładzin zewnętrznych i rdzenia konstrukcyjno-izolacyjnego wewnątrz. Hale z płyty obornickiej znajdują swoje zastosowanie w każdej branży przemysłowej, przede wszystkim jako hale magazynowe z płyty obornickiej i hale produkcyjne ale również hale rolnicze, hale handlowe itp.

CO TO JEST PŁYTA OBORNICKA?

Płyta obornicka to funkcjonująca na rynku inna nazwa płyty warstwowej. Płyty obornickie to elementy budowlane stosowane na pokrycie ścian i dachów, uznawane za skuteczny materiał izolujący. Składają się z okładzin zewnętrznych i rdzenia, stanowiącego główny element izolacyjny. Rdzeń może być wykonany z różnych materiałów, przez co też może mieć różne właściwości.

Ze względu na rodzaj rdzenia wyróżniamy płyty obornickie styropianowe, płyty obornickie poliuretanowe oraz płyty obornickie z wełną mineralną. Budując hale z płyty obornickiej wszystkie te rodzaje są wykorzystywane. Płyty obornickie styropianowe są najtańszym rozwiązaniem zapewniającym jednocześnie dobrą izolacyjność cieplną. Są bardzo popularne przede wszystkim jako obudowa ścian w przypadku takich obiektów jak hale z płyty obornickiej. Płyty z rdzeniem styropianowym można wykorzystywać również jako okładzina dachu, jednak akurat dla dachu lepiej sprawdzą się płyty poliuretanowe PIR lub PUR ze względu na lepsze właściwości ognioodporne. Natomiast przy budowie hal z płyty obornickiej o wymaganej podwyższonej ognioodporności polecane są płyty z rdzeniem z wełny mineralnej.

BUDOWA HAL Z PŁYTY OBORNICKIEJ

Budowa hal z płyty obornickiej przebiega tak jak budowa większości hal przemysłowych. Po dokładnym przeanalizowaniu potrzeb inwestora i wymagań przy określonych zastosowaniu hali, na podstawie wszystkich zgromadzonych informacji, przygotowywany jest projekt konstrukcji hali z uwzględnieniem wszystkich dodatkowych elementów. Hale z płyty obornickiej wykonywane są z konstrukcji stalowej oraz dachu i ścian pokrytych płytami warstwowymi. Na podstawie projektu produkowane są wszystkie elementy hali. Jak już wszystko jest gotowe transportuje się je na miejsce budowy i tam dopiero odbywa się montaż hali z płyty obornickiej. Najpierw montowana jest konstrukcja z poszczególnych profili stalowych, a dopiero potem obudowa ścian i pokrycie dachu. Dużą zaletą jest to, że budowa hal z płyty obornickiej jest stosunkowo szybka i ekonomiczna.

HALE Z PŁYTY OBORNICKIEJ – ZASTOSOWANIE

Hale z płyty obornickiej to najbardziej popularne hale mówiąc o obiektach przemysłowych o konstrukcji stalowej. Popularność swą zyskały dzięki właściwościom płyt warstwowych stosowanych do ich budowy. Przede wszystkim hale z płyty obornickiej ułatwiają utrzymać odpowiednie warunki cieplne wewnątrz hali – latem łatwiej uniknąć przegrzania, zima wychłodzenia. Pozwala to nie tylko zapewnić odpowiednie warunki dla przechowywanych tam produktów i towarów oraz przebiegu procesów produkcyjnych, ale także co ważne zapewnić właściwy komfort cieplny dla przebywających w hali ludzi. Do tego zastosowane materiały sprawiają, że hale z płyty obornickiej charakteryzują się chociaż trochę izolacją akustyczną i co ważne niektóre z płyt zwiększają bezpieczeństwo eksploatacji, dzięki swoim właściwościom ognioodpornym.

Zapraszamy do skorzystania z naszego formularza wyceny hali stalowej, na podstawie którego będziemy mogli przygotować dla Państwa indywidualną ofertę na budowę hali z płyty obornickiej o dowolnym zastosowaniu.

Blog
Nasze ostatnie wpisy