Hale plandekowe

Hale plandekowe to nic innego jak hale namiotowe, które charakteryzują się dachem pokrytym plandeką. Co do ścian to mogą być one również pokryte plandeką, jednak to nie jedyne rozwiązanie. W celu wzmocnienia obiektu na ściany stosuje się także blachę trapezową lub płytą warstwową. Hale plandekowe mają bardzo szerokie zastosowanie w różnych branżach. Sprawdzą się doskonale jako magazyny, obiekty sportowe, pomieszczenia handlowe, a nawet hale w których przebiegają procesy produkcyjne. Ich ogromna zaletą jest szybki czas realizacji i optymalne koszty inwestycji. Można je traktować jako obiekty tymczasowe, ale jednocześnie skutecznie stanowią alternatywę dla obiektów stałych i mogą być użytkowane przez cały rok, a raczej przez wiele lat. Jeżeli obiekt ma być użytkowany również zimą, warto zastosować w hali plandekowej podwójny podgrzewany dach. Umożliwia on utrzymanie odpowiedniej temperatury i zapewnia komfort cieplny dla przebywających w hali osób.

CZYM CHARAKTERYZUJĄ SIĘ HALE PLANDEKOWE?

Charakterystyczną cechą hal plandekowych jest wspomniany już wcześniej dach wykonany z plandeki PCV. Ściany w zależności od potrzeb mogą być wykonane również z materiału plandekowego lub np. płyt warstwowych czy też blachy trapezowej. Zastosowanie plandeki zarówno na dach jak i ściany jest najtańszym rozwiązaniem. Ale na przykład płyty warstwowe zapewnia z pewnością lepsza termoizolację obiektu. Z kolei konstrukcja, na której opiera się hala plandekowa może być aluminiowa lub stalowa. Jeżeli hala ma być typowo sezonowa z zamiarem jej demontażu i ponownego montażu, wygodniej będzie wybrać konstrukcję aluminiową, która jest stosunkowo lżejsza, dzięki czemu mniej wymagająca podczas montażu.

Nowoczesne hale plandekowe to uniwersalne rozwiązanie o szerokim zastosowaniu. Mają wiele cech charakterystycznych, jednak pod wieloma względami są dostosowywane do konkretnych potrzeb inwestora. Mogą mieć dowolne wymiary, okna, drzwi, a nawet bramy. Również wyposażenie obiektu zależy od osób zlecających budowę.

PLANDEKA PCV JAKO POKRYCIE DACHU HALI

Dach w hali plandekowej, jak sama nazwa mówi jest wykonywany z plandeki PCV. Dobrze dobrana plandeka PCV jest wytrzymała i odporna na działanie czynników atmosferycznych tj. deszcz czy wiatr, a do tego przepuszcza powietrze. Można ja stosować do dachów różnych kształtów, płaskiego, spadzistego lub łukowego. Szczególnym rodzajem dachu wykonanego z plandeki PCV jest dach pneumatyczny, zwany też termicznym, podgrzewanym czy tez pompowanym. Jest to dach powstały w dwóch warstw plandeki, pomiędzy które wtłaczane jest ciepłe powietrze. Pozwala to na utrzymanie właściwej temperatury w hali plandekowej oraz zapobiega skraplaniu się wilgoci. Dzięki jego zastosowaniu można w wygodny sposób użytkować halę przez cały rok, nawet zimą, przy zachowaniu odpowiednich warunków atmosferycznych wewnątrz obiektu. Co ważne, dach pneumatyczny może być zastosowany jedynie w przypadku konstrukcji stalowej. Polecany w zestawieniu ze ścianami z płyt warstwowych, zapewniającymi dobrą izolację cieplną.

Hale z naszej oferty, które mogą Cię zainteresować:

Blog
Nasze ostatnie wpisy